Sharm El Sheikh: relacja Zuzi

Zuzia i Jej opowieść o tym, jak spełniamy marzenia.

———–

Nie znajdę wystarczających słów, żeby opisać jak bardzo jestem wdzięczna Stowarzyszeniu Nautica na czele z Anną Ćwiękowską, że spełnili moje marzenie z lat dzieciństwa o nurkowaniu „oko w oko” z wielobarwnymi, podwodnymi stworzeniami i jak bardzo jestem szczęśliwa, że jestem już jedną z nich. Wyjazd do Egiptu dał mi niesamowite wspomnienia, nowe doświadczenia, spełniając to, o czym marzyłam, ale myślałam, że nie dam rady spełnić. Dzięki Nim to było proste, a Egipt to przygoda i ludzie których miałam okazję poznać i nie zapomnę do końca życia. Tyle barw, tyle ryb!

Było magicznie, aktywnie, wesoło i mokro! Nie zapomnę tamtego tygodnia, pierwszych egipskich podwodnych doświadczeń i pierwszych głębokości. Rafa Koralowa oczarowała mnie! Kto był obok, widział jak bardzo nie mogłam oderwać wzroku kiedy pierwszy raz zobaczyłam rafę.

Niesamowite uczucie! Po kilku zejściach pod wodę już tak bardzo w to wsiąkasz i się przyzwyczajasz, że przepływająca obok ryba nie jest już dla Ciebie czymś dziwnym, a wręcz normalnym.

Odkąd pamiętam marzyłam o pływaniu z rybkami w czystszej wodzie niż to, co daje nam Polska, ale różne problemy zdrowotne odciągały mnie to od tego i mówiły „To nie jest dla Ciebie”. Dzięki Stowarzyszeniu Nautica nie tylko spełniłam marzenie o byciu jedną z ryb pod wodą, ponieważ nurkując czułam się jak ryba w wodzie, ale również zostałam certyfikowanym Nurkiem, co jeszcze rok temu wydawało mi się czymś niemożliwym i nie do pomyślenia. Cuda się zdarzają, a marzenia spełniają! Powrót do Polski, to powrót na ziemię i do codzienności, ale dzięki pięknym doświadczeniom, krajobrazom i ludziom których poznałam, wiem, że chcę wrócić do Egiptu.

Dziękuję Annie Ćwiękowskiej, Stowarzyszeniu Nautica i wielu osobom, których czas i ciężka praca składają się na sukces Stowarzyszenia! Dzięki takim ludziom grono nurkujących osób z niepełnosprawnością może się powiększać!

Zuzia, jesteśmy szczęśliwi, że spełniliśmy Twoje marzenie i, że powiększyłaś naszą nurkową rodzinę.

Sharm El Sheikh 2022 relacja Zuzi