Free Joomla Template by Discount Justhost

Egipt - safari 2016

No i kolejna relacja - tym razem safari tematyczne. Tematycznie fotograficzne :) Nie dość, że temat wdzięczny- bo i okoliczności przyrody zachwycające, ciepło i kolorowo - to jeszcze mnóstwem zdjęć udokumentowany.  

Czytaj więcej...

Safari Top Południa 2010

Safari Top Południa 13-20 listopada 2010

To moje drugie safari (wrażenia z pierwszego safari – luty 2009 poniżej). Tym razem Top Południa. Dlaczego się zdecydowałam? Przecież wiedziałam, z jakimi trudnościami się to wiąże… Ale nie mogłam sobie odmówić tej wielkiej przyjemności, jaką sprawia mi nurkowanie. No i po poprzednim safari na St. John’s miałam pewien niedosyt – nie było rekinów! Przyznam się, że jadąc na to safari miałam cichą nadzieję, że uda mi się je spotkać. Może nie do końca chciałam spotkania „oko w oko”, ale gdzieś w oddali rekin mógłby zamajaczyć… Decyzja zapadła – jadę, tym bardziej, że w kraju zapowiedzi zimy były coraz bliższe, a w Egipcie temperatura wody o tej porze wynosi 30 st. C i słoneczko daje rozkoszne ciepło. Wszyscy w Polsce zapomnieli już o lecie, a mnie czeka krótki urlop w klimacie zdecydowanie bardziej przyjaznym osobom niepełnosprawnym.

Czytaj więcej...

Egipt 2010

Pewnego grudniowego wieczoru siędząc skulona na kanapie i opatulona w koc przeczytałam e-maila z Nautici z zaproszeniem w karnawale do Sharm. Od razu głośno powiedziałam o tym mojemu narzeczonemu, a on bez większego zastanowienia odpowiedział : to pojedźmy tam!
Bardzo się ucieszyłam i już następnego dnia rano rozpoczęłam kontakt e-mail z Mirkiem w sprawie tego wyjazdu. Mirek przesłał mi zdjecia kilku hoteli z ich krótkim streszczeniam z których mieliśmy wybrać taki który się nam najbardziej spodoba.

Czytaj więcej...

Egipt - 2009

Daniel Bez Czapki
(czyli Daniel Laskowski :)

...Czekałem na tą wyprawę rok czasu, gdyż przegapiłem zeszłoroczną z przyczyn technicznych (brak internetu przez dwa miesiące). Ale jak to mówią "co się odwlecze to nie uciecze"! Udało się, tym razem nie przegapiłem terminu, i znalazłem się na liście. Miałem oczywiście jakieś swoje obawy, ale w trakcie wyjazdu"zminimalizowały się do minimum" :-) Super ekipa - kadra, jak i wózkowi i nie wózkowi. W takim towarzystwie jak najczęściej nawet na koniec świata :-) Wprawdzie lekki nie jestem więc nie wiem czy byliby chętni na powtórkę :-) Oj nie chciało sie wracać... Wrażenia na powierzchni, jak i pod wodą SUPER!

Czytaj więcej...

Egipt kwiecień 2008

W tym artykule umieściliśmy wspomnienia naszych Przyjaciół z wyprawy do Egiptu. Tym razem Ewka i Pawel postanowili opisac swoje odczucia związane z wyprawą do Egiptu w kwietniu 2008 roku. Zapraszamy do lektury oraz do obejrzenia mini galerii zdjęć

Czytaj więcej...

Egipt wrzesień 2008

Tym razem możliwa była dzięki firmie Briggs & Stratton, która była sponsorem akcji oraz oczywiście wolontariuszom Stowarzyszenia Nautica :)
9 nurków z uprawnieniami HSA, 5 osób kadry, 3 osoby ekipy TV oraz 5 krewnych i znajomych królika (siostry, żony i kochanki :) 23 września wyruszyło na podbój Egiptu!
Nurkowaliśmy na rafach lokalnych, w Parku Ras Mohammed oraz w Dahab w słynnym Kanionie. były kursy podnoszące uprawnienia, a dla osób nie posiadających licencji Intro - nurkowania wprowadzające (rekordziści zrobili 4 w ciągu wyjazdu : ).
Były również podwodne zaręczyny! A także impreza urodzinowa w basenie, tańce, szisza i śpiewy :)

Czytaj więcej...

Egipt 2006

"Veni, vidi i chciało by się dokończyć vici. Tak, tak przybyliśmy, zobaczyliśmy i nurkowaliśmy na rafach Morza Czerwonego w Egipcie." Tak cztery lata temu, w 2002 roku rozpocząłem artykuł o naszej pierwszej wyprawie do Egiptu. Wówczas nikt z nas nie spodziewał się, że na kolejną wyprawę przyjdzie nam czekać aż cztery lata. Ale udało się.

W ciągu ostatnich czterech lat każdy z nas z przyjemnością wspominał tamte chwile spędzone na łodzi i pod wodą. Nakręcony wówczas film i zrobione zdjęcia nie pozwalały nam zapomnieć o tym krótkim czasie, jaki spędziliśmy w Egipcie i za każdym razem były bodźcem, by stwierdzić, że musimy tam powrócić.

Czytaj więcej...

Egipt listopad 2002

Poniżej umieściliśmy wrażenia naszych Przyjaciół z wyprawy do Egiptu. Tym razem Kasia, Artur, Radek i Kazik opisali swoje odczucia związane z wyprawą do Egiptu w listopadzie 2002 roku. Zapraszamy do lektury oraz do obejrzenia mini galerii zdjęć

Czytaj więcej...