Angelika

Mam na imię Angelika. Jestem licencjonowanym nurkiem OWD C w systemie Handicapped SCUBA Association: HSA. Przygodę z nurkowaniem rozpoczęłam w 2001 roku jako pierwsza osoba w Polsce z rdzeniowym zanikiem mięśni. Uprawnienia zdobyłam w Stowarzyszeniu Nautica. Na swoim koncie mam ponad 100 nurkowań, głównie w Adriatyku oraz w Morzu Czerwonym.

Dlaczego nurkowanie?

Nagle widzisz świat, którego na co dzień nie oglądasz. W ustach masz automat, na plecach butlę, czujesz wolność... od problemów, od wózka, który na co dzień Ci towarzyszy. Jest nieważkość, nie ma barier. Pod wodą znikają wszelkie ograniczenia, a ja pod wodą poruszam się jak motyl. I chociaż na początku wydaje się to skomplikowane – kilka zanurzeń... i należysz do tego żywiołu. Na pewno zejdziesz pod wodę jeszcze raz, a potem kolejny i kolejny. Wiem to z doświadczenia. Bardzo polecam!

Zawodowo prowadzę wystąpienia motywacyjne, na których zachęcam również do nurkowania :) Prywatnie: kocham ludzi, muzykę, góry, gotowanie i jestem żoną fajnego gościa, który jest w kadrze Stowarzyszenia Nautica. Wspólnie rozpoczęliśmy tą przygodę już 15 lat temu...

fot. Artur Pawłowski