Free Joomla Template by Discount Justhost
  • NURKOWANIE TO SATYSFAKCJA
  • NURKOWANIE TO TRZY WYMIARY
  • NURKOWANIE TO WYZWANIE
  • NURKOWANIE TO MOŻLIWOŚĆ
  • NURKOWANIE TO UMIEJĘTNOŚĆ
  • 1% DLA NASZYCH KURSANTÓW

Kontakt

Kochani,
zbieramy 1% podatku dla naszych Kursantów: Justyny Luszczak, Artura Długosza, Pawła Kwaśniewskiego i Wiktora Tretera.
Nasi Kursanci bardzo chcą dokończyć swój kurs basenowy na wodach otwartych w Chorwacji. Będzie to dla Nich pogłębianie i kontynuowanie pasji nurkowej. Aby Ich marzenie zostało spełnione prosimy o przekazanie 1% podatku Fundacji Tacy Sami KRS 0000138202 i w celu szczegółowym wpiszcie "szkolenia Kraków".
Zapraszamy do skorzystania z programu PITax. Uzupełniając swój PIT w tym programie, od razu będziecie przekazywali 1% podatku na naszych Kursantów.
Nie zapomnijcie o dopisku "szkolenia Kraków"!!!!

Dziękujemy :)

Historia

Stowarzyszenie "Nautica" zostało utworzone, by wykorzystując specyfikę środowiska wodnego pomagać ludziom niepełnosprawnym, upośledzonym i o trudnych losach życiowych w odnalezieniu nowych możliwości samorealizacji. Działalność Stowarzyszenia opiera się w głównej mierze na dwóch programach adresowanych do różnych grup dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Czytaj dalej lub zobacz jak to było kiedyś.

Czytaj więcej...

Motyl 2000

Nurkowanie osób niepełnosprawnych jest w naszym społeczeństwie nadal tematem mało znanym i kontrowersyjnym. Znalazło to odzwierciedlenie w dyskusji nad nominacją Stowarzyszenia do nagrody "Motyl 2000" w czasie posiedzenia Rady Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie Bez Barier".
Wyróżnienie to jest przyznawane corocznie trzem firmom lub organizacjom, które przyczyniają się do znoszenia barier stawianych przed osobami niepełnosprawnymi.

Decyzja nie była łatwa, ponieważ nurkowanie nadal bywa postrzegane jako sport ekstremalny. Szalę przeważyły opinie kursantów HSA nadesłane na prośbę członków Rady Fundacji.

Jedną z trzech nagród "Motyl 2000" przyznano Stowarzyszeniu Centrum Turystyki Podwodnej "Nautica".

Uroczyste wręczenie dyplomów Motyl 2000 odbyło się w Pałacu Prezydenckim dnia 18 maja 2001, równocześnie z wyróżnieniami "Teraz Polska". Dyplomy wręczał w imieniu Jolanty Kwaśniewskiej prezydent RP.
Statuetki "Motyla" wykonane przez znaną artystkę Zofię Wolską wręczyła osobiście pierwsza dama RP Jolanta Kwaśniewska, wieczorem tego samego dnia podczas uroczystej gali "Teraz Polska" w Teatrze Wielki w Warszawie

Nagroda Super Lodołamacza

"Statuetka Lodołamacza jest wyróżnieniem dla tych, którzy decydując się na zatrudnienie osób niepełnosprawnych, jednocześnie prowadzą wobec nich przyjazną politykę personalną, przełamują bariery, walczą z niechęcią i obojętnością społeczeństwa.

Ideą konkursu jest nagradzanie firm, przedsiębiorców i osób prywatnych wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, tworzących nowe i coraz lepszej jakości miejsca pracy oraz dostrzegających sens i konieczność ich aktywizacji zawodowej."

Kapituła wyróżniła Stowarzyszenie "Nautica" w 2008 roku za nowatorską działalność na rzecz integracji i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, od 10 lat prowadzi ono bowiem naukę nurkowania dla tej grupy osób. Forma działalności przyjęta przez Stowarzyszenie Nautica jest przykładem niekonwencjonalnego podejścia do problemów niepełnosprawnych. Na basenie, czy w bazach nurkowych Centrum Turystyki Podwodnej "Nautica" nikogo nie dziwi już widok pozostawionych na brzegu wózków inwalidzkich lub kul, a zatrudnienie osób niepełnosprawnych w biurach firmy "Nautica" w Krakowie i Warszawie stało się naturalną konsekwencją prawdziwej integracji."